Muzeum socialistických vozů

Chcete zavzpomínat na doby kdy nebylo úplně běžné koupit jakýkoli automobil? Muzeum socialistických vozů vzniklo v roce 2011 s cílem prezentovat motorismus východního bloku 50.-80. let minulého století i obraz doby a připomenout tak návštěvníkům časy nedávno minulé.

Zveme Vás k návštěvě severočeského muzea, ve kterém je na ploše více než 900m2 sestavena expozice Československých i zahraničních vozů především východní Evropy.

Od vývojové řady automobilů Škoda s motorem vzadu, ve které nechybí ani vzácný dvoudveřový model 1000MBX, přes luxusní limuzíny Tatra se přenesete do Sovětského svazu. Ten reprezentují vozy značek Lada, GAZ, robustní Moskviče či ukrajinský Záporožec. Naleznete zde i východoněmecké dvoutaktní automobily Wartburg a legendární „bakeliťák“ Trabant 601 s duroplastovými díly karoserie. Východní blok doplňují mimo jiné rumunská Dacia, ARO, Oltcit, polské Fiaty a jejich italští kolegové, na které navazuje výběr západních automobilů, u nás prodávaných přes síť prodejen Tuzex.

Součástí expozice je i velmi zajímavý prototyp, jediná vyrobená Škoda 765 combi special.

Otevírací doba

Muzeum je otevřeno o víkendech a svátcích, vždy od 10:00 do 16:00 hod. (pro skupiny po předchozí domluvě i mimo otevírací dobu).

Text byl převzat z www.socialisticke-vozy.cz který se muzeu věnuje více.

Cesta autem trvá asi 15 minut. Plán cesty


[197]