O energii stromů

Změny počasí, zejména změny teplot, tlaku, vlhkosti v nás vyvolávají různé reakce. Však víme, jak naše klouby spolehlivě předvídají počasí. Ale příroda k nám není macešská. Na jedné straně nám způsobuje svými rozmary problémy, ale naopak nám poskytuje své léčivé schopnosti.

O stromech

Hodně nám prospívá aktivní pohyb ve stínu stromů, např. v lese. Do lesa nechodíme jen na procházky, na houby nebo borůvky, ale také za stromy. Stromy svou majestátností a dlouhověkostí symbolizují život a sílu. Dokáží ale mnohem více. Silné stromy vyzařují energii, kterou z nich můžeme čerpat i my. Energii od nich nejlépe získáme přímým kontaktem.

Foto: thinkstock

Stromy nás také chrání před škodlivým kosmickým zářením. Toto záření právě neutralizují ionty vytvářené stromy. Stromy a keře působí na člověka jako nejlepší bioterapeut. Když unavení prací, stresem nebo nemocní přicházíme do vlivu jejich “pozitivní” energie, pak se naše energetické pole s jejich spojuje a začíná působit. Procházejte se mezi stromy, dotýkejte se jich a uvědomujte si co cítíte. U jednoho stromu pocítíte uklidnění, u jiného neklid. To proto, že některé stromy nám energii odebírají.

Sledujte svůj dech. Strom lékař by ho měl zregulovat. Když už víte, který strom na vás působí nejlépe, navažte s ním kontakt. Pozdravte ho, projevte mu svůj obdiv, uznání. Obejděte ho a zjistěte, z které strany je nejlépe se k němu přiblížit, kde má své “dveře”. Opřete se o něj, zavřete oči a přijměte jeho pozitivní energii.

Relaxace či léčba začíná. Pozitivní energie nasajete tolik, kolik jste ji schopni přijmout. Pokud je pronikání energie stromu do energetického pólu příjemce souladné, pak již po několika minutách přichází pocit úlevy a blaha. Ustoupí například bolesti zad, migréna nebo žaludeční obtíže. Délku pozitivního působení si regulujete sami.

Obejmout strom opravdu není nic k smíchu. Je hodně lidí, kteří čerpají životní energii z přírody a právě především ze stromů. Možná se vám to zdá směšné, ale něco na tom je. Ostatně za vyzkoušení nic nedáte. Možná prožijete zvláštní okamžik, který vás naplní silou. Je to posilující léčba, kterou příroda poskytuje zcela nezištně a bezplatně.