Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

Z důvodů velkého zájmu návštěvníků v letní turistické sezoně doporučujeme zajistit si rezervaci telefonicky předem. Rezervaci prohlídek jednotlivců a rodin přijímáme ve všední dny od 8 do 10 hodin dopoledne, v so a ne od 9 do 10 hodin dopoledne na tel.čísle 481 682 167, rezervaci skupin po celou návštěvní dobu.

Text byl převzat z www.bozkovske-jeskyne.cz který se jeskyním věnuje více.

Cesta k jeskyním vám zabere autem asi půl hodinky. Doporučujeme zaparkovat na centrálním parkovišti v Bozkově a k jeskyním pak “doběhnout” pěšky. Je to krásná procházka, která není delší než 1 km.

Kudy do Bozkova…

Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"Bozkovské jeskyně Chata Jasan, ubytování Kořenov, Jizerské hory"


[200]