Jizerka

stojí za návštěvu v každém ročním období. Je krásná zasněžená, probouzející se zjara a samozřejmě i rozkvetlá v létě. Je to malebná osada rozprostírající se na malé náhorní plošině v srdci Jizerských hor a je nejvýše položenou obcí v České republice. Teče tu několik potoků a kolem nich jsou rozesety chalupy a chaloupky horského typu, většinou celodřevěné, některé s dekorativními prvky.

Skvělý výlet

od parkoviště na Jizerce, kam lze z Chaty Jasan dorazit autem asi za 15 minut,

na Pytlácké kameny

Mapa trasy na Pytlácké kameny, Jizerské hory, Kořenov

Od parkoviště je to 1km na rozcestník Lasičí cesta (858 m.n.m) a poté po červené na Pytlácké kameny příjemným stoupáním. Cestou lze sbírat borůvky, děti jistě ocení celou řadu skalních útvarů, které lemují cestu až na Pytlácké kameny někdy označované také jako Pytlácké skály. Za ty výhledy to jistě stojí, protože za pomoci bezpečných železných madel lze vystoupat až na vrchol. Lze z nadhledu pozorovat Velkou Jizeru, lidmi opuštěnou louku, ležící již na polské straně a nebo na české straně bohaté jehličnaté lesy kolem Jizerky.

Pytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v KořenověPytlácké kameny, Jizerské hory, Chata Jasan v Kořenově


[204]